Pomoc pedagogiczno – psychologiczna
Jeśli jesteś w kryzysie, świat wali ci się na głowę, czujesz się niezrozumiany, albo nie wiesz co robić – zawsze możesz przyjść na rozmowę do pedagoga lub psychologa szkolnego. Otrzymasz tu wsparcie i pomoc psychologiczną.
Pedagog i psycholog zajmują się w szkole:
– pomocą indywidualną uczniom – pomoc psychologiczna, diagnoza, skierowania do poradni, zaświadczenia o dysleksji, pomoc materialna – stypendia;
– edukacją klas – prowadzenie warsztatów integracyjnych, zajęć nt. metod radzenia sobie ze stresem, efektywnego uczenia się, pracą nad zgłoszonym problemem klasy itp., organizowanie szkoleń i wykładów;
– współpracą z rodzicami – zebrania z rodzicami, spotkania indywidualne, pomoc w rozwiązywaniu problemów;
– opieką nad samorządem uczniowskim – koordynowanie różnych akcji charytatywnych takich jak zbiórka żywności, zabawek, sprzedaż “cegiełek”, promocja i reprezentowanie szkoły; “Dzień otwarty”.
Anna Niziołek – psycholog
Psycholog z wykształcenia i zamiłowania.
Ukończyła Psychologię Kliniczną na SWPS, ze specjalizacją z systemowej pracy z rodziną, studia podyplomowe z zakresu Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej oraz czteroletnie szkolenie z zakresu systemowej terapii rodzin w Krakowie.
Od 2007 roku pracuje w Liceum im Miguela de Cervantesa, gdzie pomaga młodym ludziom i ich rodzicom dokonywać świadomych wyborów i pokonywać kryzysy związane z wchodzeniem w dorosłość – trudności emocjonalne, tożsamościowe, adaptacyjne czy rodzinne.
W wybranych klasach prowadzi lekcje z podstaw psychologii w oparciu o program autorski.
Zawsze na pierwszym miejscu stawia człowieka i jego emocje. Stara się jak najlepiej towarzyszyć w życiowych zakrętach młodzieży i ich rodziców.
Dorota Waś – pedagog
Ukończyła resocjalizację na WSPS (obecna APS), podyplomową edukację seksualną i studia coachingu. Posiada uprawnienia trenerskie oraz coacha ICC. W Cervantesie pracuje od kilkunastu lat. Jej pasją jest nurkowanie.
Orzeczenia poradni –procedura (Link)
Przydatne telefony:
Przeciwdziałanie NARKOMANII:
– strona internetowa Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii: http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=3040687;
– bezpłatna infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej Nowe Narkotyki – Dopalacze: 800 060 800 (czynna całą dobę);
– Antynarkotykowy Telefon Zaufania: 801 199 990 (czynny codziennie w godz. od 16.00 – 21.00);
– Antynarkotykowa Poradnia Internetowa: www.narkomania.org.pl
Godziny pracy (tabela): (link)