Pomoc pedagogiczno – psychologiczna
Jeśli jesteś w kryzysie, świat wali ci się na głowę, czujesz się niezrozumiany, albo nie wiesz co robić – zawsze możesz przyjść na rozmowę do pedagoga lub psychologa szkolnego. Otrzymasz tu wsparcie i pomoc psychologiczną.
Pedagog i psycholog zajmują się w szkole:
– pomocą indywidualną uczniom – pomoc psychologiczna, diagnoza, skierowania do poradni, zaświadczenia o dysleksji, pomoc materialna – stypendia;
– edukacją klas – prowadzenie warsztatów integracyjnych, zajęć nt. metod radzenia sobie ze stresem, efektywnego uczenia się, pracą nad zgłoszonym problemem klasy itp., organizowanie szkoleń i wykładów;
– współpracą z rodzicami – zebrania z rodzicami, spotkania indywidualne, pomoc w rozwiązywaniu problemów;
– opieką nad samorządem uczniowskim – koordynowanie różnych akcji charytatywnych takich jak zbiórka żywności, zabawek, sprzedaż “cegiełek”, promocja i reprezentowanie szkoły; “Dzień otwarty”.
Zapraszamy również na Facebooka (link)
Godziny pracy specjalistów (tabela): (link)
Jolanta Tyburcy – pedagog i wicedyrektor
Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentką studiów podyplomowych: “Socjoterapia” oraz “Technologia Informacyjna”. W szkole dużo uwagi poświęca maturzystom; organizacji egzaminów, deklaracjom i dostosowaniom maturalnym. Zajmuje się też stypendiami dla uczniów.
Ewa Matyszewska
Psycholog współpracujący ze szkołą z ramienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8. Terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, trener treningu i warsztatu psychologicznego. Z dziećmi, młodzieżą i bliskimi im dorosłymi (rodzicami, opiekunami, nauczycielami) pracuje od kilkunastu lat.
Dorota Waś – pedagog
Ukończyła resocjalizację na WSPS (obecna APS), podyplomową edukację seksualną i studia coachingu. Posiada uprawnienia trenerskie oraz coacha ICC. W Cervantesie pracuje od kilkunastu lat. Jej pasją jest nurkowanie.
Tomasz Kaczorowski – pedagog
Absolwent filozofii oraz pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. W Liceum im. Miguela de Cervantesa pracuje od 2020 roku. Pasjonat kina autorskiego i wycieczek rowerowych. Wychodzi z założenia, że najważniejszą motywacją w życiu człowieka jest wola sensu.
Przydatne telefony:
Przeciwdziałanie NARKOMANII:
– strona internetowa Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii: http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=3040687;
– bezpłatna infolinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej Nowe Narkotyki – Dopalacze: 800 060 800 (czynna całą dobę);
– Antynarkotykowy Telefon Zaufania: 801 199 990 (czynny codziennie w godz. od 16.00 – 21.00);
– Antynarkotykowa Poradnia Internetowa: www.narkomania.org.pl